Design thinking w rozwoju kultury organizacyjnej – pobierz e-book PFR: “Pobudź innowacyjność w organizacji”

Polski Fundusz Rozwoju zaprasza do pobrania bezpłatnego e-booka “Pobudź innowacyjność w organizacji” przygotowanego w ramach Sieci Firm Przyszłości PFR. Ta specjalna publikacja jest przewodnikiem po metodologii design thinking, służącej projektowaniu innowacyjnych produktów lub usług.

Czym jest design thinking?


Design thinking to metoda projektowania nowych produktów i usług opierająca się na głębokim zbadaniu i zrozumieniu potrzeb użytkowników. Według artykułu na stronie designthinking.pl: “Design Thinking działa w oparciu o następujące założenia: 1. Koncentracja na użytkowniku – dogłębne zrozumienie jego uświadomionych i nieuświadomionych potrzeb. 2. Kreatywna kolaboracja – spojrzenie na problem z wielu perspektyw, szukanie nowych rozwiązań, wyjście poza utarte schematy. 3. Eksperymentowanie i testowanie hipotez – budowanie prototypów i częste zbieranie informacji zwrotnej od użytkowników.” Metoda design thinking koncentruje się na tworzeniu innowacyjnych produktów, które odpowiadają na realne potrzeby użytkowników oraz są opłacalne i możliwe do wykonania.

E-book PFR: “Pobudź innowacyjność w organizacji”


E-book pt. “Pobudź innowacyjność w organizacji”, jest zbiorem najlepszych praktyk i wiedzy ekspertów, którzy dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem w procesach kreatywnych i innowacyjnych. Publikacja dostarcza odpowiedzi na kluczowe pytania, które często determinują sukces organizacji:
  • Czym jest kultura organizacji oparta na innowacyjności i dlaczego warto o nią zabiegać?
  • Jak budować atmosferę w organizacji, któa sprzyja innowacyjom?
  • Jak różnorodność zespołów wpływa na poziom innowacyjności firmy?
  • Jakie są narzędzia wspierające innowacyjność organizacji?
Wśród ekspertów publikacji jest grono praktyków i konsultantów związanych z kulturą organizacyjną i metodyką design thinking. E-book “Pobudź innowacyjność w organizacji” rozpoczyna cykl e-booków poświęconych kulturze innowacji i metodom kreatywnym. Znajdują się w nim wskazówki dotyczące budowania kultury opartej na innowacjach oraz narzędzia, które można zaimplementować w procesie.

Pobierz e-book tutaj.

Źródła:
https://mediapfr.prowly.com/189507-jak-wykorzystac-design-thinking-w-rozwoju-kultury-organizacyjnej-e-book-pobudz-innowacyjnosc-w-organizacji
https://designthinking.pl/co-to-jest-design-thinking/

Zadzwoń. Napisz.


ul. Rynek 6 (pokój nr 4)

58-300, Wałbrzych


telefon: +48 530 828 511

mail: biuro@dp.org.pl


Dolnośląski Park Innowacji i Nauki S.A.


ul. Kwiatkowskiego 4

52-326 Wrocław


telefon: +48 608 555 058

mail: magdalena.stachera@dpin.pl