Przejdź do portalu dolnoslaskieinnowacje.pl »

Wektory 2018 dla najbardziej innowacyjnych firm

autor: Dolnośląscy Pracodawcy

Wektory to nagrody przyznawane przez Pracodawców RP. Podczas tegorocznej gali wyróżniono dziesięć osób i instytucji ze świata gospodarki, kultury i mediów, które wyróżniają się działalnością innowacyjną. W tym roku przyznano nagrody po raz siedemnasty.

Przede wszystkim innowacje

Wektory 2018 zostały zdominowane przez osoby, które na co dzień stawiają na innowacje i rozwój nowych technologii – czynniki najbardziej pożądane przez polską gospodarkę. Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP zaznacza, że wszyscy laureaci odnoszą sukcesy w swojej działalności innowacyjnej i efektywnie rywalizują z międzynarodowymi przedsiębiorstwami.

Kim są laureaci?

Pośród laureatów znajdziemy między innymi Krzysztofa Kamińskiego, prezesa firmy Alnea, która znajduje się w małej miejscowości pod Olsztynem. Kapituła doceniła jego wkład w rozwój automatycznych linii produkcyjnych, które przypominają technologie rodem z filmów sci-fi. Rozwiązaniami Alnei, za które odpowiedzialni są absolwenci Uniwersytetu Warmińsko-mazurskiego, interesują się najwięksi producenci robotów. Wektorem 2018 została wyróżniona także pani Wanda Buk, podsekretarz stanu w ministerstwie cyfryzacji, która odznacza się umiejętnością nawiązania dialogu z wszystkimi przedsiębiorcami.

Super Wektor dla PKO

Kapituła konkursu składająca się z laureatów poprzednich edycji wyróżniła Zbigniewa Jagiełło, nagrodą specjalną – Super Wektorem 2018. Prezes PKO Banku Polskiego został doceniony za przekształcenie tradycyjnego banku w innowacyjną instytucję finansową stawiającą na nowoczesność.

 

Źródło: Polskie Radio

Zadzwoń. Napisz.


ul. Szczawieńska 2

58-310 Szczawno-Zdrój


telefon: +48 74 64 80 534

mail: biuro@dp.org.pl