Przejdź do portalu dolnoslaskieinnowacje.pl »

Powstaje fundacja mająca zwiększać konkurencyjność polskich firm

autor: Dolnośląscy Pracodawcy

Ustawa o Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości powstała, by nadać impuls innowacjom i technologiom w polskich firmach. Rząd chce, by rodzimy biznes rozwijał się w kierunku przemysłu 4.0.

Nie tylko wsparcie merytoryczne

Zadania Fundacji obejmują upowszechnianie wiedzy o nowoczesnych procesach technologicznych i produkcyjnych, przybliżanie przedsiębiorcom tematyki przemysłu 4.0, proponowanie rozwiązań biznesowych, doradztwo strategiczne i budowanie sieci kooperacyjnych, dbanie o otoczenie prawno-regulacyjne.

Fundacja ma jednak nie tylko dostarczać merytoryczne wsparcie, ale także aktywnie stymulować rynek. W ramach współpracy z kadrami, ma ona pomagać w rozwijaniu kompetencji pracowników oraz budowaniu sieci partnerów.

Kto może liczyć na wsparcie

Platforma Przemysłu Przyszłości będzie udzielać pomocy podmiotom prowadzącym działalność na terenie Polski. Na wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy, ale także jednostki zarządzające klastrami innowacyjnymi, podmioty działające na rzecz innowacyjnej gospodarki, partnerzy społeczni i gospodarczy.

Ważne terminy

8 kwietnia, czyli 30 dni od wejścia w życie Ustawy, minister właściwy ds. gospodarki powołał Radę oraz Zarząd Fundacji. Po zasięgnięciu opinii Rady zostanie nadany Statut Fundacji, a następnie – w ciągu 60 dni od wejścia Ustawy w życie, czyli maksymalnie do 8 maja – nastąpi wpis Fundacji do Krajowego Rejestru Sądowego.

 

Źródło: polskieradio24.pl

Zadzwoń. Napisz.


ul. Szczawieńska 2

58-310 Szczawno-Zdrój


telefon: +48 74 64 80 534

mail: biuro@dp.org.pl